Rozkład dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 2 W ŁUKOWIE

6.30 – 8.30

W trakcie schodzenia się dzieci do przedszkola - czynności opiekuńcze
i organizacyjne. Indywidualna praca z dziećmi o charakterze obserwacyjnym, symulacyjnym, wychowawczym. Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań.

8.30 – 9.00

Zabawy poranno‑ruchowe. Przygotowanie do śniadania. Czynności higieniczno‑samoobsługowe. Śniadanie. Wdrażanie  zasad kulturalnego spożywania posiłku, poznawanie wartości zdrowego odżywiania. Czynności porządkowe po posiłku.

9.00 – 11.30

Wspieranie rozwoju dziecka poprzez prowadzenie programowych, wychowawczo‑dydaktycznych sytuacji edukacyjnych. Organizowanie zajęć na świeżym powietrzu; obserwacje przyrodnicze, spacery, wycieczki. Zabawy organizowane i spontaniczne przy niewielkim udziale nauczyciela. Zabawy i zajęcia ruchowe, zajęcia z języka angielskiego, terapia logopedyczna.

11.30 – 12.00

Przygotowanie do obiadu. Czynności higieniczno‑samoobsługowe. Obiad. Wdrażanie  zasad higieny, kulturalnego zachowania i spożywania posiłku. Poznawanie wartości zdrowego odżywiania. Czynności porządkowe po posiłku.

12.00 – 14.00

Relaks poobiedni. Słuchanie muzyki relaksacyjnej/utworów literatury dziecięcej. Zabawy i zajęcia o charakterze dowolnym w sali zajęć lub na powietrzu. Indywidualna praca z dziećmi, praca wyrównawcza  lub opiekuńcza. Ćwiczenia utrwalające wiadomości. Zabawy organizowane i spontaniczne przy niewielkim udziale nauczyciela. Inne przedsięwzięcia i zadania wspierające rozwój dziecka. Zajęcia prowadzone w ramach projektów oraz z języka angielskiego.

14.00 – 14.30

Przygotowanie do podwieczorku. Czynności higieniczno‑samoobsługowe. Podwieczorek. Wdrażanie  zasad higieny i kulturalnego zachowania. Poznawanie wartości zdrowego odżywiania. Czynności porządkowe po posiłku.

14.30 – 17.30

Dowolna działalność dzieci, zajęcia w sali lub na powietrzu. Czynności organizacyjne. Zajęcia prowadzone w ramach projektów oraz z języka angielskiego. Wspieranie rozwoju dziecka poprzez różnorodne zabawy i ćwiczenia grupowe oraz indywidualnie prowadzone pod kierunkiem nauczyciela.