Znalezione obrazy dla zapytania godło polski 2017

Gry edukacyjne dla dzieci

• Kiedy w kalendarzu nowa pora roku tuż tuż, w naszym przedszkolu z półek znikają wszelkie zabawki. Dzieci wspólnie z rodzicami przez kilka tygodni gromadzili potrzebne materiały: papierowe pudła i rolki, folie bąbelkowe i wiele innych materiałów które można jeszcze raz wykorzystać. W poniedziałek po krótkim wprowadzeniu, obejrzeniu zgromadzonych materiałów, posegregowaniu ich, próbach przeliczenia i określeniu wielkości zaczeła się wielka burza mózgów i najlepsza zabawa na świecie. Dzieci odkryły swoje możliwości, jeszcze bardziej rozwijały wyobraźnię, swoją postawę twórczą, sprawności manualne, kreatywność, uczyły się samodzielności i współpracy. Powstało mnośtwo nowych zabawek, statki, pociągi, domki dla lalek, baseny, sklepy i wiele wiele innych rzeczy, które dzieciom służyły do zabawy. Zwieńczeniem akcji był pokaz mody ekologicznej, na który stroje przygotowali rodzice. Tym wyjątkowym pokazem mody przywitaliśmy nową porę roku, na którą wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem. A jak wiosna to i wiosenny spacer, na który wspólnie wyszliśmy. Wiosno trwaj!

• 14 marca 2023 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Matematyki. Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny, naturalny potencjał. Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku, z okazji Dnia Matematyki przygotowaliśmy dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zajęcia aby dzieci jeszcze lepiej poznawały i rozumiały otaczający świat. Przedszkolaki brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych zarówno u młodszych dzieci, jak i u trochę starszych. Przedszkolaki m. in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich niepowtarzalne obrazy, układały rytmy. Nie zabrakło także zabaw z kodowaniem. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale!

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieci pod czujnym okiem nauczycielek zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, czy krótkie przedstawienia teatralne. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków do wspólnych zabaw a po nich na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

• Już po raz ósmy odbył się finał akcji „Aniołkowe Granie”, której celem jest wsparcie osób, które tworzą rodziny zastępcze. Przypomnijmy, pomysłodawczynią akcji jest Katarzyna Głowik - Jamróz, dyrektor przedszkola z Wrocławia. W kraju akcja odbywała się w tym roku po raz 20, w Łukowie – po raz ósmy. I po raz ósmy nasze przedszkole przy wsparciu I LO im. T. Kościuszki zorganizowało finał akcji „Aniołkowe Granie”. W tym roku organizatorom akcji udało się spełnić marzenia nastolatków z pięciu rodzin zastępczych. Wśród tych marzeń były m.in. telefony, drukarka, ale także – tak po prostu – bluza z kapturem. Dzięki ogromnej ofiarności osób, wszystkie marzenia nastolatków udało się spełnić.
    Finał ósmej edycji akcji „Aniołkowe Granie” odbył się w czwartkowe popołudnie, 15 lutego w gościnnych murach I LO im. T. Kościuszki. Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie z łukowskich szkół. Występ dedykowany był wszystkim darczyńcom, którym składamy jeszcze raz serdeczne podziękowania.

• Bal Karnawałowy - dzień dla dzieci wyjątkowy, długo wyczekiwany wreszcie nadszedł. W tym roku upłynął nam pod hasłem „Ahoj! Piraci, ahoj! przygodo”. W przepięknej scenerii, przy dźwiękach skocznej muzyki dzieci ruszyły do tańca. Między pirackimi harcami i szalonymi tańcami na „pokładzie statku” uczestnicy balu chętnie brali udział w zabawach integracyjnych, które przyniosły dzieciom wiele morskich emocji i niezapomnianych wrażeń.

Bal zapamiętamy jako bardzo udany, z utęsknieniem czekamy na kolejny. Ahoj przygodo!

• W tym roku na naszym przeglądzie gościliśmy reprezentantów łukowskich przedszkoli miejskich a także Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Zgromadzenia Sióstr św. Wincentego a Paulo. Tegoroczną uroczystość przygotowały Grażyna Grochowska i Katarzyna Misiak, a nasze przedszkole reprezentowała Wiktoria z grupy Biedronek. Mali artyści pokonali tremę i zaśpiewali piękne pastorałki, za co otrzymali brawa, dyplomy i nagrody. Gratulujemy wszystkim dzieciom udziału w przeglądzie, a nauczycielkom dziękujemy za przygotowanie dzieci do występów.